Skalbimo mašinos: į ką atkreipti dėmesį renkantis?

parašė , 2014-05-28 13:38

Nors atrodo, kad skalbimo mašinos pasirinkimas yra paprastas ir lengvas dalykas, tačiau pradėjus gilintis išlenda tokie dalykai, apie kuriuos net nebuvote pagalvoję. Pavyzdžiui skalbimo mašinos skalbimo sąnaudų išraiška pinigais. Ne visada pigi skalbimo mašina bus pigesnė praėjus keliems metams po jos eksploatacijos, kadangi ekonomiškesnės skalbimo mašinos, už kurias pradžioje sumokėjote didesnę sumą su kiekvienu skalbimu grąžins investuotus pinigus. Visada galima perskaityti kiekvienos prekės aprašymą, tačiau tai užtruks labai daug laiko. Šiame straipsnyje pateiksime svarbiausią informaciją į kurią reikėtų atkreipti dėmesį renkantis skalbimo mašiną.

Energijos suvartojimas

skalbimo masinosSkalbimo mašinos energijos suvartojimas ir vandens sąnaudos yra pagrindiniai faktoriai, kurie pasako kokia bus skalbimo mašinos naudojimo kaina. Skalbimo mašinos naudojimo kaina yra svarbi, kadangi praėjus tam tikram laikui už brangesnį modelį sumokėti pinigai sugrįžta. Kiekviena skalbimo mašina turi Europos Sąjungos nustatytą Energijos suvartojimo klasę nuo A+++ iki A, kur A+++ yra pati aukščiausia klasė. Nepaisant to yra ir kiti įtakojantys faktoriai, todėl skirtingos skalbimo mašinos su A+++ energijos sunaudojimo klase gali skirtingai suvartoti elektros energijos. Todėl, kad lengviau būtų apsispręsti atkreipkite dėmesį koks yra skalbimo mašinos elektros energijos suvartojimas kilovatais per metus ir kiek litrų vandens suvartojama per metus. Tačiau suskaičiuoti nėra taip paprasta, kadangi suvartojimas nurodytas pilnai pakrovus, todėl jei skirsis būgno dydis, tuomet ir suvartojimas bus skirtingas.

Būgno dydis

Būgno dydis yra vienas iš pagrindinių skalbimo mašinos pasirinkimo kriterijų. Jo dydis nusako kiek sausų drabužių galite skalbti vieno ciklo metu. Paskaičiuota, kad vidutiniškai keturių asmenų šeimai pakanka 5-6 kg. talpos skalbimo mašinos. Kita vertus didesnės talpos skalbimo mašinos pasitarnaus tuomet, kada skalbsite tokius dalykus, kaip patalynė. Būtina žinoti, kad skalbimo mašinos su didesniu būgnu naudos tiek vandens, kiek įdėsite rūbų.

Gręžimo greitis

Gręžimo greitis nusako kiek kartų skalbimo mašinos būgnas apsisuka per vieną minutę. Kuo didesnis greitis, tuo skalbiniai po skalbimo bus sausesni. Pigesnių skalbimo mašinų apsisukimo greitis bus apie 1100 aps/min, tačiau rekomenduotume rinktis iš variantų, kurių apsisukimo greitis ne mažiau kaip 1400 aps/min.

Specialios funkcijos

Kiekvienas skalbimo mašinų gamintojas siūlo individualias specialiąsias funkcijas, kurios sukurtos tam, kad būtų pagerinta skalbimo kokybė ir sutaupyti pinigai. Kaip pavyzdį galėtume paminėti Samsung „Smart Check“ funkciją, kuri gali aptikti ir nustatyti klaidas bet kuriame skalbimo etape. Arba to paties gamintojo „Last Memory“ funkcija, kuri leidžia išsaugoti paskutinius nustatymus net ir tada, jeigu skalbimo mašina buvo išjungta, todėl jeigu skalbiant dažnai naudojatės tuo pačiu režimu nereikės iš naujo nustatinėti.

Plovimo režimai

Atkreipkite dėmesį į skalbimo mašinos plovimo režimus. Gal būt jums būtinas vilnos arba šilko plovimo režimas? Arba jei turite daug rūbų, kurių negalima skalbti įprastais režimais, tuomet ieškokite skalbimo mašinos su rankinio skalbimo režimu. Kai kurios skalbimo mašinos turi nesuglamžymo režimą, kuris po skalbimo leis lengviau išlyginti išskalbtą rūbą.

Ekranas ir naudojimo paprastumas

Skalbimo mašinos gali turėti daugybę funkcijų ir režimų, tačiau jeigu bus sunku suprasti kaip jas nustatyti, tuomet dažnas naudos tiktai pagrindines funkcijas, kadangi kitų tiesiog nemokės įjungti. Todėl rinkdamiesi pasidomėkite ar skalbimo mašina yra patogi valdyti. Patogus ekranas leis aiškiau suprasti kas vyksta, kokioje stadijoje yra skalbimas ir kiek tiksliai liko laiko iki jo pabaigos.

Žinoma yra ir daugiau funkcijų kiekvienam modeliui atskirai, tačiau paminėtos funkcijos yra pagrindinės ir skalbimo mašinos pasirinkimą sumažins iki minimumo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *