Video kortelė – 3-osios grafikos vidutiniam vartotojui perteikimas

parašė , 2013-01-23 08:02

Šiandieniame pasaulyje, naujos technologijos yra pastoviai vystomos. Nuo elektrinių automobilių į plazminius ekrano televizorius, technologija siekia padaryti mūsų gyvenimus lengvesnius ir efektyvesnius. Vienas aspektas technologijos, kuri keičiasi yra žaidžianti pramonė. Su reikalavimu geresnę grafiką, visada augančią, yra taip pat technologijos reikalingumas, kad padarytų prieinamu šitą grafiką Vaizdo plokštės. Jungdami jų kompiuterius prie video kortelės, vartotojai gali gauti prieigą prie grafikos, net 3-ųjų atvaizdų dideliu greičiu ir kokybe.

Video kortelė yra tipas plėtimo kortelės, kuri yra suprojektuota, kad sukurtų atvaizdus ir išsiųstų juos ant parodymo, dažnai kompiuterio displėjus. Šitos kortelės yra ypač naudingos žmonėms, kurie naudoja jų kompiuterius, kad apžiūrėtų aukštą apimtį Vaizdo plokštės ar žaistų žaidimus su pažangia ar 3-ąja grafika. Vartojant grafinę kortelę, šitie vartotojai gali pagreitinti perteikimą atvaizdų ar net jungtis prie daugialypių vaizduoklių ekstremaliai žaidžiančiai patirčiai.

Pirma video kortelė buvo išvystyta IBM ir išleista 1981. Ši kortelė, Vienspalvis Parodymo Siejiklis ar MDA, tiktai turėjo 4 kb video atminties ir parodė atvaizdus tiktai vienoje spalvoje. Nuo 1981, daug korporacijų sukūrė ir išleido savo pakitimus video kortelės ir iki 1987, geresnis modelis; Video Grafinis Rinkinys buvo gebantis aprūpinti iki 2 MB video atminties ir turėjo 1024×768 sprendimas. 1995 pirma Vaizdo plokštės pasiekiama vartotojams, buvo išleista. Šitos kortelės sekė normas, nustatytas Video Grafinio Rinkinio, bet taip pat ir leido vartotojams tekėti 3-asis turinys. Pastaraisiais metais, rinka šitiems grafiką didinantiems prietaisams yra vadovavimas prie ATI ir Nvidia, kas laiko beveik 90 % rinkos.

Šiuolaikinė grafinė kortelė yra pagrįsta spausdintinės schemos valdyba, ant kurios skirtingos dalys yra pasodintos. Grafikos apdirbimo vienetas ar GPU yra būtini atlikimui “slankiojo kablelio” skaičiavimų, kurie yra būtini, kad suteiktų 3-ąją grafiką. GPU taip pat turi savyje daug vamzdynų, kurie iššifruoja 3-uosius atvaizdus į vaizdo elementus. Video BIOS apgyvendina pagrindinę programą, kuri valdo sąveikas tarp kompiuterio ir programinės įrangos. Video atmintis yra kitas pagrindinis komponentas video kortelės, kuri yra panaudota tam, kad aprūpintų duomenis ir atvaizdus. Atminties galių įvairovė yra pasiekiama nuo 128 MB IKI 4 GIGABAITŲ.

Daug kitų komponentų gali būti prijungtas prie Asus kompiuteriai ir kad pasiektų greitą šiuolaikinės ir 3-osios grafikos perteikimą. Visi video kortelės komponentai dirba išvien, kad sukurtų sąsają tarp plėtimo kortelės ir kompiuterio, leisdami vartotojus turėti skubiai suteiktas, aukštos kokybės atvaizdai. Nesvarbu, koks grafika vartotojas žiūri ant savo kompiuterio, grafinė kortelė yra pasiekiama, kad padarytų jų patirtį malonesnę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *