Prognozė – oras ar ne

parašė , 2012-12-12 10:04

Kodėl orų prognozė yra daug daugiau panaudoto ir efektyvaus pasikalbėjimo starterio negu beveik kažkas kita? Eina per šią analizę su manimi, kadangi aš imu dūrį šio intriguojančio klausimo atsakyme.

Visų pirma, inicijuodami pasikalbėjimą su nepažįstamuoju, pažįstamu, ar net mylimu, mes esame linkę jaustis labiau atsipalaidavę su nustatymu, ką mes suprantame, kad būtume neutralus pradinis taškas. Tai tampa ypač svarbu, kai mes bendraujame su nepažįstamaisiais ar pažįstamu. Galų gale, mes turbūt nesitaisytume pasitikti kažką pirmą kartą, ir nedelsiant leptelėti kažką kaip, “aš neapkenčiu kačių!” ar “Mano sūrio suvožtinis buvo nedaug ant riebios pusės.” Kaip žmonės, dauguma mūsų (nors ne visi) turi natūralų nemėgimą į pasidalinimą ar gavimą tokios asmeninės pirmenybės ar savybių identifikavimą pradžioje. Daugeliui, šis įsibrovimo tipas panėšėja į bastymas su kažkuo, kas turi orų prognozė burnos kvapą. Tai yra kažkas, kurį jie nemėgsta, ir bando sunkiai laikytis laisvas nuo. Tokiu būdu vidurinis kelias yra paimtas, ir kažko į atskleidimą pradžioje išvengia. Labai mažai mūsų mėgsta galvoti apie save kaip būdamas iš pradžių atvyktu iš pradžių aptarnautu pagrindu. Mes visi turime besiskverbiantį mechanizmą tipui kompanijos, kurią mes laikome. Mums reikia ledlaužio.

Pasiūlydamas kažką, kurį abi partijos gali įvertinti greičiau atvirai, kuris yra už savęs savarankiškai, kur joks nusikaltimas nebus tikėtina duotas ar paimtas yra vidurinis kelias pasikalbėjimo priėmime. Tai veda mus greičiau natūraliai ir intuityviai žemyn kelią aptarimo kažko, kurį mes suprantame kaip faktiškas ir tikras, ir ne klausimas daug debatų – kažkas, kurį mes galime pamatyti, paragauti, užuosti, išgirsti, ar prisilietimas (jausmas).

Tai nėra nė vienas objektas nuo, kuris padaryti lengvai šališką nuosprendį apie, ir tai labiau permainingas gamtoje negu daugelis mažiau dinamiškų tipų įžymybių, garsų, skonio, ir kvapų, kuriuos mes patiriame kasdieniniu pagrindu. Ir paimti tai “laipsnis” toliau, orų prognozė “liečia” visų gyvenimus. Ir kai mes susisiekame su vienu kitu, tai yra iš tikrųjų ne visada tiek daug apie tai, ką mes sakome, bet greičiau kaip mes jaučiamės į temą taip pat kaip asmenį, su kuriuo mes susisiekame.

Čia guli raktas – mes iš pradžių kalbame apie orai Panevėžyje todėl, kad mes norime nustatyti “jausmą” tam, kur pasikalbėjimas gali vadovauti jei kur nors apskritai, kad matuotų ir išmatuotų mūsų tarpasmeninio ryšio efektyvumą. Priklausomai nuo atsakymo tono mes gauname, šildome ar šaltis, mes tęsiamės (ar ne) nuo ten.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *