Paltai ir šalikai – svarbiausi aprangos akcentai šaltuoju metų laiku

parašė , 2013-09-15 08:14

Šaltuoju metų laiku svarbu pasirūpinti, kad drabužiai būtų šilti, jaukūs ir apsaugotų nuo žvarbaus vėjo bei kritulių. Tai užtikrinti puikiai padeda šilti paltai ir šalikai, kuriuos šiandien galima rinktis iš tikrai plataus asortimento.

paltaiŠiandien labai madingi ilgi šalikai, nesuklysite pasirinkdamos ir megztą raštuotą šaliką. Derinant šaliką prie palto, reikėtų atkreipti į palto raštus bei spalvas. Jei paltas labai ryškus, rinkitės vienspalvį šaliką, jei kreminės ar rausvos spalvos – nesuklysite pasirinkdamos margintus ir ryškius šalikus. Šalikai taip pat gali padėti maskuoti  figūros trūkumus.

Prieš įsigydamos paltą, atkreipkite dėmesį ir į tai, kokie tinka jūsų figūros tipui: kartais nutinka taip, kad drabužis ant manekeno atrodo tikrai gražus, tačiau pasimatavus tenka nusivilti. Kad taip nenutiktų, reikėtų žinoti, kokio tipo paltai tinka kiekvienai figūrai:

Paltai, kurie tinka praktiškai visoms – sujuosiami diržu ("lietpalčio" tipo). Jie sudaro proporcingos figūros įspūdį. Diržą vėliau galėsite pakeisti kitu, pasirinkdamos norimą spalvą. Dabar labai madingi smulkūs dirželiai, todėl galite įsiverti kelis smulkius. Leiskite pasireikšti savo vaizduotei.

Militaristinio stiliaus paltai (2 eilėmis sagų ir gana plačiais pečiais) puikiai tiks moterims, kurių figūra kriaušės tipo. Susidarys įspūdis, kad klubai ir pečiai proporcingi. Tokio tipo paltai netiks moterims, kurių platūs pečiai.

Jei dievinate sportinį stilių, jums puikiai tiks pūkinė striukė – ji tinka praktiškai visų sudėjimo tipų moterims. Jei norite pabrėžti savo figūrą, reikėtų vengti "beformių" striukių, nes jos gali optiškai pridėti apimties.

Paltai su apykaklėmis puikiai tiks moterims, kurių maža krūtinė arba platūs pečiai, tačiau reikėtų vengti toms, kurių krūtinė didelė arba kurių platūs pečiai. Moterims, kurių maža krūtinė ar platūs klubai, šalikai gali būti tikras išsigelbėjimas, kuriant tobulos figūros įspūdį. Rinkitės ilgus, ryškius ar raštuotus šalikus.

Tvido stiliaus paltus patartina rinktis berniukiško sudėjimo ar labai lieknoms moterims, tačiau tikrai netiks kriaušės ar obuolio figūros tipui.

Taip pat nereikėtų pamiršti ir galvos apdangalų – pastaruoju metu moterys juos įprato ignoruoti, tačiau visai be reikalo: jie gali padėti susikurti savitą stilių, apsaugoti ausis ir plaukus nuo šalčio.

Taigi, šaltuoju metų laiku galima atrodyti stilingai ir nesušalti – tereikia prisiderinti drabužius, tinkamus figūros tipui ir aksesuarus, kurie ne tik tinka, bet ir padeda išsiskirti iš minios – nebijokite atrodyti originaliai ir kurkite savitą stilių!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *