Kodėl namuose jauku

parašė , 2015-10-31 23:30

Artėjant Kalėdoms, visi pagalvojame apie tai, kaip jauku namuose. Mūsų namuose šilta, nes yra geri nauji šilumos siurbliai, nes visada kvepia skaniu maistu, nes yra žmonės, kuriuos gera matyti kasdien. Kodėl namie jauku? Priežastys žemiau.

Namie šilta

Šildykite namusApie kiekvienus namus būtų galima pasakyti tą patį. Nesvarbu, kaip jie šildomi, ar tą darbą daro šilumos siurbliai, ar dujinis šildymas, ar elektrinis, ar infraraudonųjų spindulių krosnis, o gal kūrenamos anglys, malkos, durpės ir panašūs agregatai. Svarbiausia visada yra efektas – namuose šilta. Žiemą, rudenį ir pavasarį – tris metų laikus iš keturių mums yra šalta lauke ir šilta tik viduje. Filosofas Gastonas Bošliaras rašė, kad namai visada yra tai, kas idealiai atitinka mūsų poreikius. Tai yra vieta, kurioje mes jaučiamės visiškai patenkinę poreikius, it embrionas gimdoje. Be abejo, viskas prasideda nuo fizinių poreikių. Vienas iš jų – mūsų kūnui reikalinga tinkama aplinkos temperatūra. Gyvenant šalyje, kur du kartus per metus yra žiema, vieną kartą ruduo, vieną kartą pavasaris ir tik vieną kartą – šiltasis metų laikas – vasara – būtina pasirūpinti, kad namuose būtų šilta. Kad ir kaip tai atsiras – padės šilumos siurbliai, židinys, krosnis, dujinis šildymas ar kokios nors stebuklingos apeigos.

Visada skaniai kvepia

Tą jausmą, kai maistu kvepia namai ir todėl juose jauku, mes visi įgyjame vaikystėje. Jeigu vaikystėje namai niekada nepakvimpa pyragais, vaniliniu cukrumi, mėgstamu patiekalu – tai tie namai paprastai nėra labai jaukūs. Vaikystėje dienos labai ilgos, žaisti su draugais kieme smagu, kartais dėl to net nesinori valgyti. Bet kartais mama gamina kažką tokio, dėl ko norisi parbėgti namo ir suvalgyti. Maisto kvapas mums sukuria nuostabias emocijas. Tai iš esmės taip pat yra susiję su evoliucija ir su tuo, ką mes vadiname išgyvenimu. Maistas mums kvepia, jis mus vilioja, jis mums gražus, nes jis taip pat reikalingas mūsų gyvybei palaikyti. Taigi, n namuose jauku ne tik tada, kai šilta, bet ir kai kvepia maistu.

Mylimi žmonės

Ir kitas labai svarbus dalykas yra žmonės, kurie gyvena su mumis, kurie mus myli. Jeigu dėl keistų priežasčių esate visiškas vienišius, nenorintis niekada jokios žmonių kompanijos, tada tikrai nereikia jaudintis. Tada gyvenkite vienas. Bet daugybei žmonių namai yra jaukūs ir mieli tik tada, kai kažkas juose jų laukia. Kas, žinoma, yra taip pat evoliucijos padarinys.

Vienas atsakymas į “Kodėl namuose jauku”

  1. Aistė says:

    Namams jaukumo labai suteikia židinys, tiesiog neįsivaizduoju savo namų be jo. Aš ir mano šeima labai džiaugiamės, jog jį turime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *