Kalėdos nuo viso pasaulio

parašė , 2012-11-19 11:50

Kalėdos Kaune yra ir religinga šventė ir vis daugiau ir daugiau pasaulietiška šventė sunkiai įtakoje vietinės kultūros. Todėl, Kalėdų tradicijos yra taip skirtingos, kadangi pasaulis yra skirtingas kultūriškai. Jungtinėse Valstijose, pavyzdžiui, Kalėdų tradicijos yra raidinis popuri Kalėdų tradicijų, atneštų imigrantų, daugiausia Europos. Pavyzdžiui, Kalėdų rąstas (anglų kalba), Kalėdų eglė (vokiečių kalba), džiaugsmingos giesmės ar Kalėdos Kaune, Kalėdų senelis (olandų kalba). Naujesniais laikais, naujesnės Kalėdų tradicijos atvyko su naujausiais imigrantais tokiais kaip šviesuliai (Meksika) ir “Feliz Navidad!” sveikinimas (Lotynų Amerika apskritai).

Sekantis yra viesulo kelionė po kai kurias iš smagių ir skirtingų Kalėdų tradicijų visame pasaulyje.

Afrikos Kalėdų tradicijos Afrikoje yra kultūriškai turtingos ir skirtingos. Ganoje, Kūčios yra pažymėtos vaikų, demonstruojančių per gatves, dainuodamos Kalėdų dainas, ir rėkdamas “ant Kristaus atvyksta, Kristus atvyksta! Jis yra šalia!” Pamaldos yra laikytos ir Kūčiomis ir Kalėdomis. Kitos Pamaldos, šeima ir artimi draugai švenčia valgį fufu, praeitis, padaryta iš ryžių ir yams, su troškiniu ar okros sriuba, avižine koše ir mėsomis.

Liberijoje, duokite kyšį papuoštas skambučiais, yra panaudoti Kalėdų eglei. Per Kaunas eglutės įžiebimas, paprastos dovanos yra apsikeistos tarp draugų ir šeimos, tokių kaip medvilninis audeklas, muilas, saldumynai, pieštukai, ir knygos yra apsikeistos. Pamaldos Kalėdų rytą paprastai turi pirmų Kalėdų priėmimą iš naujo. Kalėdų pietūs, kurie susideda iš ryžių, jautienos ir bandelių, yra laikyti atvirame ore. Draugas ir šeima gėrisi žaidimais ir naktiniais fejerverkais.

Azija Tuo metu, kai tautos ir Azijos kultūros yra toli nuneštos nuo Krikščionybės ir jos Kalėdų tradicijų, vietinis Azijietis Christians unikaliai sumaišė jų krikščionišką tikėjimą su jų vietinėmis kultūromis. Pavyzdžiui, Kalėdos Kaune (Šventas Gimimo Festivalis) turi daugelį tradicinių Kalėdų simbolių. Kinijos krikščioniškos šeimos puošia Kalėdų egles, ar Šviesos Medžius, su raudonomis popierinėmis grandinėmis (raudonas yra spalva laimės kinų kultūrose), nešiojami žibintai ir gėlės. Vaikai neramiai laukia Pilkšvai rudo Che Lao Ren atvykimo kuris kinų priemonėje “Kalėdų Senis.” . Kai leistas vietos įstatymo, Azijietis Christians tikrai renkasi bažnyčiose per Kūčias ir Kalėdas, kad švęstų Kristaus gimimą. Net nepaisant to, kad Azijiečių didžioji dauguma nėra krikščionis, pasaulietiški Vakarų Kalėdų tradicijų aspektai (Kalėdų eglės ir dovanos) tapo madingi tarp daugelio Azijos vidurinių ir viršutinių klasių. Visur Azijoje per Kalėdas, jūs galite surasti didelius prekybos centrus, papuoštus Kalėdų eglėmis, Kalėdų žibintu ir atsitiktiniu Kalėdų seneliu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *