Domenai karantine ir domenu gaudymas

parašė , 2012-09-18 07:55

Ar verta rinktis domeną iš karantino?

Domenai karantine – tai ankstesnių savininkų nepratęsti ir viešai visiems prieinamais tapę domenai. Šiandieną norėčiau kiek plačiau pašnekėti apie domenus bei pravesti trumpą „instruktažą“, tuo pačiu atsakydamas į dažniausiai pasitaikančius klausimus šioje sferoje, tokius kaip: dėl ko už domenus neturėtų būti gaila “pakloti” didesnių sumų, kodėl jie yra vertingi bei kokią pabaigą rinktis.
Taigi, be jokių abejonių vertėtų pradėti nuo sąvokos „domenas“ supažindinimo. Domenas – interneto svetainės adresas, leidžiantis surasti jūsų tinklalapį klientams raktinių žodžių pagalbą, ieškant jiems norimo turinio. Žmonės, kurie jau buvo susidūrę su domenų pasiūla prieš tai, galėjo pastebėti, jog pastarieji esti siūlomi nusipirkti kartu su galūnėmis. Pavyzdziui, .lt galūnės rodo, kad interneto svetainė ir jos turinys esti pritaikytas Lietuvos auditojai, .eu – Europos, .co.uk – Didžiosios Britanijos bei panašiai. Žinoma, prieš perkant domeną, turite nuspręsti kokiai auditorijai skirsite savo tinklalapį, ar projektas tebus lietuviškas. Vadovaujantis sprendimo galimybe bei įsigyjant domeną, tikėtina, kad dėsite pirmąjį didesnį etapą savo interneto svetainės vystymosi bei populiarumo link.

DomenaiDidžiajai daliai lietuvių, esant ne pačiai geriausiai finansinei situacijai Lietuvoje, kyla klausimas – kokia yra domenų kaina, ar ji skiriasi nuo galūnės pasirinkimo. Tiesą sakant, kaina, kurią galime vadinti, kaip investicija į tolimesnę Jūsų svetainės plėtra, yra mažų mažiausiai šmaikšti – net neabejoju, jog kad visi individas rastų nereikalingus 30 litų, kurių pagalba užsisakytumėte domeną metams. Žinoma, gana neretai pasitaiko įvairiausių akcijų, kuomet kompanijos, teikiančios domenų pardavimų bei priregistravimo paslaugas, sumažina domenų kainas iki absurdiškų – nuolaidų laikotarpiu sudėtinga neįsigyti domeno. Taip pat, vertėtų paminėti tai, kad domenų galūnių kainos – skirtingos. Mat mes gyvename Lietuvoje, dėl to pasiūla ir paklausa suteikia galimybę tiekėjams pasiūlyti optimaliausias kainas klientams. Būtent dėl šitos priežasties, domenų, turinčių lietuviškas galūnes, kainos nesikandžioja. O, jei norėtumete nusipirkti rečiau pasitaikantį domeną, tarkime prancūzų – .fr – tikėtina, jog reikės “pakloti” didesnę sumą pinigų.

Nepamirškite, jog įsigijus domeną – pastarasis nebus iš karto pririštas prie Jūsų reikiamo tinklalapio. Tai galėsite atlikti rankiniu būdų, vadovaujantis instrukcijomis, kurios, neabejoju, esti pateiktos kiekviename, domenus pardavinėjančiame tinklalapyje.
Taigi, apibendrinant, jei norite, jog Jūsų turinys būtų dažnas Lietuvoje bei žinote, jog jį skirsite būtent lietuviams – be jokių abejonių rinkitės lietuvišką galūnę turintį domeną, bet, jeigu tikitės sulaukti populiarumo didesniu mastu – patariama rinktis .eu ar .com. Nepamirškite, jog domeno įsigyjimas – puikus pirmasis etapas rimto, patrauklaus projekto link.

Vienas atsakymas į “Domenai karantine ir domenu gaudymas”

  1. Norintiems susikurti informacinį tinklapį, ar elektroninę parduotuvę, bene pirmasis darbas yra pasirinkti tinkamą domeną. Paprastai įsimintinų domenų laisvai įsigyti jau nepavyks, tokiu atveju domenų gaudimo paslauga tikrai pravers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *