Apie volo vilkikus

parašė , 2018-04-07 06:00

Naujų sunkvežimių supirkimas vyksta rečiau, nes juos kažkas naudoja. Tačiau senesnių sunkvežimių galima rasti superkamų įvairių, tarp jų ir volo vilkikus. Ką reikėtų apie juos žinoti?

Kas yra volo vilkikai?

SunkvežimiaiPats volas sveria labai daug – nuo keliolikos iki kelių dešimčių tonų. Todėl pati puspriekabė turi būti labai tvirtai pagaminta, o patys volo volvo vilkikai turi būti labai gerai sukonstruota, kad tas kelias dešimtis tonų galėtų pervežti iš vienos vietos į kitą. Volas užvažiuoja ant platformos – puspriekabės ir tuomet gali būti diržais pritvirtinama, tuomet važiuojama ten, kur reikia. Tai būna arba su dviem volais, arba vienoje pusėje volas, kitoje pusėje ratai. Kai volas turi ratus, tuomet mažesnis nuslydimas nuo priekabos. Todėl pati priekaba turi būti kuo arčiau žemės pagrindo, tai yra, kuo žemesnė, kad masės centras nebūtų labai aukštai. Todėl tos puspriekabės, kuri veža volą, ratai labai maži, tačiau su keliais tiltais, arba ašimis.

Kur naudojamas volas?

Volas naudojamas asfaltavimo darbuose, siekiant suplūkti asfaltą. Kad asfaltas būtų gerai suspaustas, volas turi būti tikrai labai lygus ir labai sunkus. Pats volas net turi specialią vibraciją, su kuria gali suplūkti tą asfaltą, tai palengvina asfaltavimo darbus. Tačiau taip pat volas naudojamas ir prieš pradedant patį asfaltavimą: žemės gruntui suspausti. Tas žemės gruntas – tai pirminis paviršius, ant kurio bus asfaltuojama. Sluoksniai: smėlis, skalda, tuomet vėl kažkokia smulkesnė skalda, vėl stambi. Tie sluoksniai yra reikalingi, kad vėliau būtų kuo mažiau kelio dangos deformacijų. Taisant kelius volas naudojamas rečiau.

Kur gauti volą ir puspriekabę?

Priklauso nuo to, kaip ilgai reikės. Galima nuomotis arba tiesiog samdyti iš karto visą įmonę, kuri turi ir volą, ir darbininkus, ir gali teikti paslaugas. Volą taip pat negali valdyti bet kas, reikia turėti traktoriaus kategoriją, tačiau taip pat reikia ir įgūdžių. Reikia labai tiksliai važiuoti šalia bortelių, kad jų neišverstų. Tačiau taip pat volas turi ir ten gerai šalia bortelių suspausti gruntą arba asfaltą, kad nepratekėtų ten vanduo. Volavimas yra sudėtingas procesas, nes jis turi būti atliekamas atsargiai, sistemingai, viskas turi vykti po truputį. Volavimas turi būti atliekamas kruopščiai ir neskubant. Galima rasti profesinių mokyklų arba pačiose įmonėse išmokti tapti voluotoju. Tada asfaltuojant ir yra išmokstama, tačiau be praktikos prie volo geriau nesėsti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *