Uber, drakonas ir bankininkystės sektorius

parašė , 2016-08-13 20:05

Bankai skolina pinigus. Taksi veža žmones nuo vieno tempo kitam. Jūs negalite manyti, kad yra daug panašumo tarp dviejų. Bet abu yra pagrįsti gana paprasta prielaida. Ir sugebėjo pastatyti neginčytą, ir patikimą status kvo. Ir taip pat stovi su iššūkiu jų viešpatavimui, ir abu priešinasi ar (geriausiame) lėtai prisitaikantis prie besikeičiančių laikų.

Kadangi Albert Einstein pasakė, ‘Viską turi padaryti tiek paprasta kiek galima, bet ne paprasčiau.’ Bet kas 21-asis šimtmetis yra paprastas? Žmonių transporto pasaulyje Uber pasiūlė atsakymą. Tai prijungė į šiuolaikinį pasaulį ir suprato dvasią šiuolaikinio asmens ir procese, supurtytame status kvo. Bet apie bankininkystės sektorių ir specialiai banko paskolą? Daugiau kaip keli šimtai prekybos metų tikrai bankai turėjo laiką išvystyti produktą, kuris yra taip paprastas, kaip gali būti? Bet yra tai paprastas 21-asis šimtmetis ir jei ne, kur tai palieka bankininkystės sektorių ir tradicinį skolinimą?

(adsbygoogle = window
dsbygoogle || []).push ({});

Kiekvienas yra pažįstamas su panašiais į Barclays, HSBC, Lloyds ar Santanderą, ir tai yra todėl, kad jie yra bankininkystės milžinai – tikras bankininkystės kartelis – kas prie jų rinkos dalies dydžio valdo skolinantį peizažą. Jie neturi atnaujinti ar turėti, kad būtų per daug malonūs ar lankstūs. Jie turi komplekto kriterijus ir taisytus reikalavimus – dėžės, kurias jų klientai turi pažymėti anksčiau, negu jie svarstys skolinimą.

Remiantis jų dydžiu jie yra apimties verslas, pagrįstas vanilės reikalo tipais, kurie yra paremti prie metodologinio ir transactional metodo, kuris aptarnavo juos gerai per daug dešimtmečių. Šio metodo rezultatas yra toks, kad jie valdo savo pavojų gerai ir taip gali paskolinti pagal labai patrauklias normas.

Bet pavojai keičiasi, kadangi 21-ojo šimtmečio verslo pasaulis vystosi. Tai yra tempas pakeitimo, nuo kurio tradicinis banko pavojaus apetitas ne būtinai neatsilieka. Kartais visas pavojaus modeliavimas ir finansinė jautrumo analizė pasaulyje negali atsakyti klausimo; aš perku į šį asmenį, jų verslą ir jų planą?

Klausimas daro aš perku į šį asmenį, jų verslas ir jų planas yra labiau tinkami negu kada nors.

Mes dabar įeiname į drakono pasaulį, ir tai yra jų guolyje, yra, kur verslas dabar randa jų finansus. Nesenoje praeityje tai buvo nišos pasaulis, nepasiekiamas firmų daugumai. Bet tai dabar plėtoja ir įeina į vyraujančią kryptį prisidengiant peru, kad įsižiūrėtų, skolinant.

Su žemomis palūkanų normomis ir žemesniu derliumi daug privačių investuotojų ir rizikos fondų pradeda išpilti milijardus į perą, kad įsižiūrėtų ir nepriklausomi skolintojai. Jūs ir aš galime sėdėti toje patogioje odinėje kėdėje, mato metaforinį baltieji asmens akių ir priima žarnos sprendimą dėl jų ir taip nuspręskite jų svajonės likimą – tai yra valdžia, paprastai rezervuota superturtuoliams… ar televizijos asmeniškumams.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push ({});

Bet atrakcija buvimo rankos kėdės drakonas, potencialas aukštesnių sugrįžimų investitoriui ir greitesnių, patogesnių paskolų paskolos gavėjams reiškia, kad šis sektorius yra verstas užaugti, ir procese pradeda formą skolinantis peizažas.

Bet atneškime kažkokį kontekstą daiktams. Einamojoje rinkoje, nuo pero prie pero, skolinantis SMEs vis dar, paaiškina mažiau kaip 1 % visiško skolinimo. Tačiau skaičius naujų dalyvių į rinką didėja, ir paskolintų pinigų kiekis auga greitai. Tai sugavo visų wannabe drakonų vaizduotę. Bet tai dar svarbiau yra, taip pat pritraukė dėmesį didelių fondų su didžiuliais pinigų kiekiais, kad investuotų kapitalą – pakankamai pinigų, kad garantuotų, kad investicija nėra spekuliatyvi, ir nesėkmė nėra pasirinkimas.

Peras, kad įsižiūrėtų ir Uber turi čia pasilikti – pasiekia laive ar joja paskutiniu senu juodu taksi atgal į praėjusį šimtmetį.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *