Paskolos verslui: geriau nei banke

parašė , 2015-02-24 23:59

Paskolos yra finansinės paslaugos, kurias gali suteikti nebūtinai bankas, bet ir patikima finansinė institucija. Pagrindinis finansinės įstaigos suteikiamos paskolos verslui privalumas – galimybė gauti geresnes sąlygas nei banke tiek trumpalaikiams verslo poreikiams realizuoti, tiek ilgalaikėms investicijoms įgyvendinti. Finansinės institucijos suteikia paskolas verslui tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims (įmonėms).

Apyvartinių lėšų cirkuliacijos organizavimas yra svarbus tiek pradedančiajam, tiek vystomam verslui. Dažnai aktuali problema verslui – apyvartinės lėšos, siekiant sėkmingai įgyvendinti projektą ar pristigus lėšų trumpalaikiam periodui – trumpalaikiams įsipareigojimams padengti. Bankai riboja apyvartinėms lėšoms išduodamos paskolos sąlygas, paskolos dydį, tuo tarpu finansinės įstaigos žiūri lanksčiau ir į paskolos verslui išdavimą, ir į jos grąžinimo terminus.

Finansinės įstaigos nereikalauja ypatingų investicinių verslo planų ir dokumentų. Savo veiklą Lietuvoje pradedančios estų finansų įmonės kredex.lt atstovai teigia, kad "KREDEX paskolos verslui – tai galimybė esant minimaliam dokumentų paketui greitai gauti investiciją ar papildomas lėšas verslo idėjai įgyvendinti. Svarbiausia, kad paraiškos teikėjo, pretenduojančio gauti verslo idėjos paskolą, pateikiami duomenys būtų patikimi ir skaidrūs".

Dažniausiai asmenys ar įmonės, norintys gauti ilgalaikes investicijas verslui, bankams turi teikti verslo planus, kuriuose būtų įvertinti tokie kriterijai kaip:

  • Investicinė grąža ir komercinis gyvybingumas – tai investicijų finansinė grąža ir pelnas. Vertinama pelno – nuostolio ataskaita, lūžio taškas, pinigų srautų analizė. Gera perspektyva, kai veiklos šakos vystymosi ciklas tęsiasi pakankamai ilgai, kad būtų galima atgauti investuotas lėšas ir gauti pelną;
  • Investicijos patrauklumas – tai numatoma nuosavybės vertė. Vertinama finansinių rodiklių perspektyva, kad minimizuoti galimos investavimo klaidos tikimybę;
  • Rizika: vertinami priimtiniausi finansinių nuostolių scenarijai blogiausiu atveju.

Finansų įstaigos atstovai teigia: – " Jeigu neduoda bankas, duodame mes. Pas mus lengviau ir geriau nei banke". Finansų įmonės išduodamos paskolos verslui pagrindiniai privalumai yra individualus dėmesys kiekvienam klientui bei lankstesnės nei banke sąlygos, svarbiausia, kad šalys turėtų aiškiai apibrėžtą sandorio esmę, o paskolą išdavusi įmonė turėtų galimybę kontroliuoti šio sandorio vykdymą. KREDEX įvardija šiuos jų finansų įmonės skiriamus paskolos išdavimo lankstumo kriterijus:

  • nėra mokesčio už sutarties sudarymą;
  • paskola gali būti grąžinama kreditavimo laikotarpio pabaigoje;
  • paskolos gavėjui yra suteikiamos sandorio organizavimo ir rinkos analizės paslaugos;
  • kitų šalių laidavimas reikalingas tik esant būtinybei;
  • įkeičiamo turto vertinimo paslauga yra nemokama, nes ją atlieką KREDEX įmonės specialistai;
  • greitesnis nei banke paraiškos įvertinimas ir paskolos išdavimas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *