Paskolos, bloga kredito istorija ir santykis tarp jų

parašė , 2019-07-18 23:07

Vienu metu paskola gauti galėjo praktiškai bet kas. Kredito istorija, gaunamos pajamos, (ne)egzistuojantis užstatas, įsiskolinimai ir daug kitų dalykų niekam nerūpėjo. Todėl ir kreditai su bloga istorija buvo išduodami. Buvo išduodamos ir didelės paskolos įsiskolinusiems, paskolos nedirbantiems, paskolos negaunantiems pajamų ir daug įvairiausių kitų žmonių, kurie šiandien apie tokią pačią paskolą gali tik pasvajoti.

Paskolos su bloga istorijaLaikai pasikeitė. Pačios kreditą teikiančios bendrovės susiprotėjo ir pradėjo nebeduoti paskolų tiems, kuriems atrodė skolinti per daug rizikinga. Bet prisidėjo ir valstybė su Lietuvos Banku priešakyje, kuris pats nusprendė apriboti kreditų išdavimą. O ką dar jai reikėjo daryti, kai greitieji kreditai buvo dalinami į kairę ir į dešinę, be jokių indikacijų, kad šitas procesas sustos? Valstybei irgi aktualu, kad paskolos neiššauktų problemų, nes jei visi prasiskolins ir pradės nebegrąžinti savo paskolų, tai gali kilti vietinė finansų krizė, kuri pasiglemš ne vieną. O to tai tikrai niekas nenori.

Kreditorių prisitaikymas prie naujų reikalavimų

Bet su laiku prie visko pritaikoma. Paskolų refinansavimas jau yra išduodamas ir tai yra tikrų tikriausia paskolų įsiskolinusiems forma, kuri leidžia turintiems įsipareigojimų žmonėms pasiskolinti. Tai net nėra laikoma įstatymo apėjimu, nes tokios paskolos žmogui padeda, kad ir kaip neintuityviai tai skambėtų.

Panaši situacija yra su paskolomis su bloga kredito istorija: iš pradžių jas išduoti buvo uždrausta, bet staiga visi prisitaikė. Pagrindinis raktažodis čia yra „kredito istorija“. Bloga kredito istorija nereiškia, kad žmogus negali grąžinti kredito ar kad praeityje jo negrąžino. Į bloga kredito istoriją yra įrašoma daug dalykų ir nevisi jie susiję su paskolomis. Žmogui užtenka laiku neapmokėti šildymo sąskaitos ir tai jau įtakos kredito istoriją. Antraip sakant, vien pavėlavimas susimokėti kasmėnesines sąskaitas gali paveikti kredito istoriją ir jos rodiklius.

Kredito istorija ir sąskaitų neapmokėjimas

Bet joks kreditorius to nevertins kaip fakto pagal kurį remiantis nereikėtų išduoti kredito ar paskolos. Žmonės pamiršta susimokėti savo sąskaitas ir žinodami, kad dėl to jiems negresia jokie nemalonumai, jie dėl to nesuka sau galvos. Su kredito grąžinimu yra kitaip, todėl tokie dalykai yra nepalyginami. Paskola, kad ir kokia ji būtų – refinansavimas, su bloga istorija, neturintiems darbo ar pajamų – yra visai kitas žaidimas nei paprastos sąskaitos paprastas apmokėjimas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *