Ką reikia žinoti apie stogo dangą?

parašė , 2019-10-25 11:29

Naujas stogas namuiStogo dengimas yra labai svarbus darbas, todėl reikia išsirinkti tinkamą dangos rūšį ir surasti profesionalius stogdengius. Svarbu yra ir stogo dengimo kaina bei tinkamai parinktos kitos medžiagos. Tik viską atlikus taip, kaip privaloma atlikti, galima bus džiaugtis ne tik gražiu, bet ir ilgaamžiu stogu.

Kalbant apie stogo dangų kainas, reikia paminėti, kad brangiausias pasirinkimas yra keraminės čerpės, o pigiausias – bituminiai banguotieji lakštai. Tiesa, rinktis pigiausio varianto nerekomenduojama. Nors, bituminiai banguotieji lakštai yra pigūs, tačiau jie nėra pritaikyti mūsų klimato sąlygoms. Maždaug po 3 ar 5 metų tokia stogo danga neatlaiko temperatūrinių svyravimų ir pradeda pūstis. Jie labiau tinkami kaip laikina stogo danga pagalbiniams pastatams ar pan.

Jeigu norima dengti stogą tokia danga, kad nekainuotų daug, tačiau būtų tinkama naudoti mūsų klimato sąlygomis, tai reikia rinktis plieninę dangą. Tiesa, reikia paminėti, kad galima rasti įvairių rūšių plieninės dangos, todėl kainos gali ženkliai skirtis, pavyzdžiui, galima įsigyti pigią dangą, tačiau galima rasti ir labai brangią plieninę dangą. Vis dėl to, net ir pati pigiausia plieninė danga bus geras pasirinkimas norint optimalaus varianto.

Mūsų šalyje daug metų buvo naudojamas šiferis stogų dengimui, tačiau pasirodžius informacijai apie asbesto kenksmingą poveikį, jis buvo pakeistas beasbesčiu šiferiu. Kaina ir patvarumas yra teigiamos savybės, kurias vertina šiuolaikiniai pirkėjai. Tiesa, spalvų pasirinkimas nėra gausus, o ir su metais blunkančios spalvos ne visiems pirkėjams patinka, todėl tai nėra populiarus pasirinkimas.

Labai geras pasirinkimas yra bituminės čerpės. Kai kurios jų rūšys puikiai tinka mūsų klimato sąlygoms. Jų spalvos ilgai neblunka. Žinoma, kaina ne tokia maža, kaip pigiausių stogo dangų. Galutinė stogo dengimo kaina priklauso nuo visų medžiagų kainos, stogdengių įkainių ir konstrukcijos sudėtingumo. Tačiau bituminės čerpės yra geras pasirinkimas tiems, kurie nori nekintančios išvaizdos ir kokybės stogo dangos bent jau 30 metų.

Brangiausios yra keraminės čerpės. Tai ilgaamžė stogo danga, kuri pasižymi ne tik ilgaamiškumu, bet ir solidžia išvaizda. Gamintojai šiai stogo dangai suteikia 50 metų garantiją, tačiau jos puikiai atlaikys ir tris kartus daugiau, nei suteikiama garantija.

Renkantis stogo dangą, svarbu pasirinkti tinkamiausią ne tik pagal kainą, bet ir pagal spalvas, ilgaamžiškumą bei medžiagų tinkamumą pastato eksterjerui. Viską suderinus stogas bus gražus ir patvarus. Juk stogas turi būti ne tik tvirtas, bet ir gražus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *