Kuo bio židiniai skiriasi nuo tradicinių židinių?

parašė , 2021-08-18 05:14

Bio židiniaiStilingi, jaukūs židiniai – kasdienio komforto ir šiltų namų simbolis, kuris vis dažniau sutinkamas gyvenamojoje aplinkoje. Tiesa, tradiciniai židiniai neretai kelia nemažai papildomų klausimų, todėl butuose jų beveik nesutiksime. O štai bio židiniai, vos pasirodę rinkoje, tapo pirkėjų numylėtiniais dėl itin paprasto montavimo ir išskirtinės estetikos, viliojančios nepriekaištingu grožiu ir elegancija.

Bio židiniai – kas tai?

Bio židinys – tai ekologiškas, švelniai aplinką šildantis židinys, dažniausiai kūrenamas biokuru – bioetanoliu, kuris degdamas neišskiria jokių nuodingų medžiagų, leidžia gėrėtis šokančia liepsna ir maloniai šildo. Tiesa, nereikėtų tikėtis, kad bio židiniai atliktų pagrindinę šildymo funkciją – ši įranga montuojama tik kaip papildomas jaukumo elementas pilnai apšildomoje aplinkoje.

Priklausomai nuo gamintojo ir modelio, bio židiniai gali būti įmontuojami į baldus, pastatomi arba pakabinami. Dėl itin lengvo įrengimo (šiems židiniams nereikia nei dūmtraukio, nei kamino), židinių lokacijos vieta gali būti lengvai keičiama, t. y. židinius galima pernešti iš vienų namų į kitus kraustantis ar atnaujinant interjerą.

Ar bio židinys leis mėgautis įprastu liepsnos šokiu?

Atsakymas, – taip. Bio židiniai yra kūrenami ekologišku biokuru, kurio veikimo principas yra visiškai toks pats, kaip ir tradicinio židinio, kūrenamo anglimis ar malkomis. Ekologiško kuro išgaunamos liepsnos yra tokios pačios spalvos kaip ir tradicinės ugnies, todėl yra malonios akiai, ramina ir atpalaiduoja. Be to, kuras yra naudojamas itin taupiai, kas leidžia kalbėti apie pirkėjams aktualius ekonomiškumo klausimus.

Kaip jau minėjome, biokuras neskleidžia žmogaus sveikatai ar aplinkai pavojingų dalelių, todėl mėgautis liepsnos šokiu yra saugu bet kokio tipo patalpose, o jūs galėsite būti tikri, kad ne tik nereiks vargti kuopiant pelenus, bet ir namuose nebus jokių nemalonių kvapų.

Plačios dizaino galimybės

Bio židiniai gali būti įrengiami tiek svetainėje, tiek virtuvėje, darbo kambaryje, poilsio erdvėje, vidaus ir lauko patalpose – visur, kur noritės mėgautis židinio kuriamu jaukumu. Tai itin lengvai estetiniams sumanymams pasiduodanti įranga, kuri šiandien stebina išskirtinai plačiomis dizaino galimybėmis. Bio židiniai savo vietą atras tiek klasikiniame, prabangiame interjere, tiek skandinaviškoje, minimalistinėje gyvenamojoje erdvėje. Bio židinių įrengimui nereikalingi jokie rimtesni remonto darbai. Iš tiesų, renkantis laisvai pastatomus židinius, jų montavimas tebus vieno žingsnio procesas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *