Dantu protezavimas

Dantų tiesinimas

parašė , 2012-06-21 19:33

Dantys – žmogaus dalis, burnos ertmės organas. Visi žmonės yra heterodontai. Ką šis žodis reiškia? Dantys yra nevienodos formos bei skirtingo dydžio. Skiriamos keturios rūšys. Kandžiai skirti atkąsti maistui, krūminiai traiško ir trina, iltiniai pagriebia ir plėšo, o kapliai smulkina. Deja, ne visi gali žavingai šypsotis. Kartais būna įgimtų trūkumų, o kartais jų įgyjama bėgant laikui. Dantys gali būti kreivai išdygę, žandikaulis gali turėti netaisyklingą sukandimą. Tokiu atveju padeda dantų tiesinimas.

Dantų tiesinimas – ortodontinis gydymas. Šios procedūros metu dantys, žandikauliai bei minkštieji audiniai grąžinami ten, kur ir turi būti. Aišku, taip pagerinama ir paciento dantų, ir jo paties išvaizda. Dantų tiesinimas atliekamas naudojant breketus, plokšteles ir t.t. Beje, į ortodontą būtina kreiptis kuo anksčiau. Taip neleidžiama didėti bei plėstis sąkandžio problemoms ir dantų kreivumui. Geriausia pas gydytoją nuvesti jau septynerių metų sulaukusį savo vaiką. Taigi, kuo anksčiau kreipiamasi į odontologą, tuo labiau stulbinančių rezultatų galima tikėtis. Vis dėlto ir suaugusiajam nėra per vėlu pasirūpinti savo burnos sveikata.

Dantų tiesinimas – svarbus burnos ertmės grožio ir sveikatos įrankis. Yra keletas jo variantų. Vienas iš jų – dantų tiesinimas kapomis (plonais permatomais įtaisais). Kapos uždedamos ant dantų ir juos stumia, naudodamos pasinaudodamos tam tikra jėga. Jos yra nuimamos, bet nešiojamos šiokį tokį laiką.

Skaityti visą straipsnį “Dantų tiesinimas” »