Ar Vilniaus NT butų rinka plečiasi tikslingai?

parašė , 2018-11-15 14:50

Butai VilniujePastaruosius porą metų nesiliauna naujų butų statybos Vilniuje, kuriančios viltį gyventojams, kad augant ir plečiantis pasiūlai pamažu galbūt mažės ir pačios kainos. Tačiau sunku prognozuoti, kaip iš tiesų viskas bus.

Kiek naujų butų projektų iškils kitais metais?

Sunku pasakyti, kiek bus naujų butų. Tokie projektai kaip AmberCity projektas jau dabar skelbia apie statomus daugiabučius ir apie tai, kiek jų bei kokių planuojama pastatyti. Taip pat yra ir kitų statytojų, kurie jau yra pradėję išankstinius pardavimus. Ir visgi dėl to vis tiek kyla klausimas: tai kaip gi bus su tais naujais butais toliau? Kiek jų iš tiesų atsiras? Nemažai statytojų dar visiškai neskelbia, kiek tų naujų butų projektų iš tikrųjų atsiras. Taigi, neaišku ir kokio dydžio bus ta naujoji butų niša.

Statytojai nori sukurti kuo geresnę aplinką gyventojams?

Kyla visokių klausimų, taip pat ir tokių, kokia aplinka turėtų būti kuriama būsimiems gyventojams? Žinoma, NT projektų vystyto jai siekia maksimalų svarbiausių poreikių patenkinimą. Jie nori pasiūlyti komfortabilias gyvenamąsias vietas. Jie nori pasiūlyti daug žalios erdvės aplink, gerą susisiekimą su miestu, patrauklias paslaugas šalia gyvenamosios vietos, taip pat daug kitų dalykų, kurie iš tiesų yra reikalingi žmonėms, norintiems gyventi mieste. Tačiau ne visada visgi yra aišku, kaip tie namai turi atrodyti, kokie gi jie turi būti, kad tiktų visiems. Tad vieni tuos pačius dalykus bando sukurti vienuose rajonuose, kiti kituose.

Daugėja butus perkančių užsieniečių

Kas gyvens tuose naujuose butuose? Jeigu statytojai stato, vadinasi, paklausa tikrai yra. Manoma, kad tikrai daugėja užsieniečių, kurie perka butus. Ir dar numatomos tam tikros įstatymo pataisos, kurios leis užsieniečiams dar geresnėmis sąlygomis pirkti būstus Lietuvoje. Taigi, galbūt būstų kainos kaip tik dar labiau augs, kai bus patvirtinti šie dalykai.

Gyventojų skaičius auga

Aišku, butai yra statomi ir dėl to, kad paprasčiausiai būtent šiame mieste, sostinėje, yra nuolatinis didžiulis augantis gyventojų skaičius. Čia yra vieta, kur gimstamumo rodikliai gerokai viršija mirtingumo, ir dėl to gyventojų skaičius nuolatos auga. Tad verta apie būsto pirkimą galvoti jau dabar, o ne tai atidėlioti kokiai nors miglotai ateičiai.

Butai brangs ar pigs?

Galų gale, galima pagalvoti ir apie tai, kad būstų rinkos svyravimai visada kaitina investuotojų kraują. Tačiau jeigu būstą perkate sau, tai nedaro didelės įtakos, nes jūs tiesiog renkatės jums patiems, asmeniškai priimtinas erdves.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *