Sienų šiltinimas: kam to reikia?

parašė , 2014-02-03 09:18

Šiandien vis labiau populiarėja namų sienų šiltinimas, ir kai kuriems, netekusiems su tuo susidurti, iškyla klausimas: kam viso to reikia? Nauda gali būti tikrai nemaža, todėl apie tai reikėtų pagalvoti praktiškai kiekvienam. Taigi, kodėl naudinga pasirinkti sienų šiltinimą?

Sienų šiltinimasVisų pirma, pagerėja garso ir šilumos izoliacija. Jums nebereikės jaudintis dėl lauke keliamo triukšmo, nes namuose jo paprasčiausiai nesigirdės. Taip pat jums nereikės rūpintis ir dėl galimai jūsų keliamo triukšmo, nes jo gretimuose namuose paprasčiausiai nesigirdės. Taip pat svarbu ir tai, kad namuose šiluma išsilaikys ilgiau, taigi, reikės mažesnio energijos kiekio, norint apšildyti namus.

Bene svarbiausias dalykas – sumažės namo išlaikymo išlaidos, nes padidės pastato energetinis naudingumas. Tai aktualu ir tiems, kurie gyvena name patys, ir tiems, kurie planuoja namą parduoti. Kadangi norint parduoti namą būtinas energetinio naudingumo sertifikatas, labai svarbu, kad jame būtų pažymėta kuo aukštesnė energetinio naudingumo klasė (jos žymimos raidėmis nuo A iki G, kur A pažymi itin aukštą energetinį naudingumą, o G – itin žemą). Aukšta energetinio naudingumo klase laikomos A ir B. Taigi, kuo bus aukštesnė energetinio naudingumo klasė, tuo brangiau galima bus parduoti namą (kiekvienas potencialus pirkėjas tikisi ne tik įsigyti namą palankia kaina, bet ir nori, kad namo išlaikymas kainuotų kuo pigiau).

Dar vienas svarbus dalykas – apšiltintos sienos apsaugo namą nuo pelėsio, kurį, niekam ne paslaptis, išnaikinti yra itin sunku. Pelėsis paprastai atsiranda tuomet, kai namuose būna gana drėgna, taigi, apšiltintos sienos gali užkirsti tam kelią.

Taip pat sienų apšiltinimas užtikrina, kad namas bus ilgaamžis, o to tikisi kiekvienas namo esamas ar dar tik būsimas savininkas.

Šiandien sienos šiltinamos itin moderniai, taigi, galite būti tikri, kad namuose bus ne tik šilta, bet ir namo sienos atitiks jūsų asmeninį skonį.

Taigi, kaip matome, nauda yra tikrai didelė: sumažės namo išlaikymo išlaidos, padidės atsparumas pelėsiui, namuose šiluma išsilaikys ilgai, o taip pat sienų šiltinimas užtikrins ir garso izoliaciją. Šiltinti sienas verta ir tuo atveju, jei ketinate namą parduoti, taigi, nedvejokite, ir kreipkitės į šios srities specialistus – tikrai nepasigailėsite.

Vienas atsakymas į “Sienų šiltinimas: kam to reikia?”

  1. Tomas says:

    Darėm remontą šiltinome sienas, prie to paties ir atnaujinome, šildymo sistemą. Pakeitėme seną kieto kuro katilą į naują oras -vanduo šildymo sistemą. Montavimas buvo atliktas labai kokybiškai ir greitai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *