Kietas ąžuolo paklotas – kaip tai padaroma?

parašė , 2013-03-01 13:19

Trumpas atsakymas yra, kad medis yra felled, planked, įpjovimas į plotį, džiovintą ir paskui machined į paklotą, bet tai nepaprastai supaprastina procesą.

Pirma medis yra išrinktas ir paskui felled. Dažnai žemesnė medžio dalis yra tada atskirta nuo viršutinės dalies, ir būtent ši žemesnė dalis yra panaudota valdyboms tuo metu, kai viršutinė dalis yra dažnai naudojama spinduliams.

Kamienas yra tada paimtas į, pamatė malūną, kuris tada nustatys kaip geriausiai į lentą jis, gaudamas geriausią derlių nuo medžio. Bendriausias kelias yra “per ir per”. Tai yra, kur medis yra padėtas ant stovo ir yra tada perduotas per didelį bandsaw, kuris pjausto medieną beveik tokiame pat būde, kadangi kumpis yra pjaustytas mėsininko ar prekybos centro. Skirtingi būdai sumažinti medį gali būti panaudoti, kad atskleistų skirtingą grūdo struktūrą, tokią kaip pjautas ketvirtis (kai medis yra “quartered”, ir paskui kiekvienas ketvirtis yra planked. Tai linkę atskleisti tiesų grūdą),

Kai Ąžuolas yra naujai felled, drėgmės kiekis yra tarp 60 % ir 80 %, tačiau ąžuolo džiovinimas turi turėti daug žemesnį drėgmės kiekį 10 – 12 %. Šis sumažėjimas yra pasiektas, džiovindamas medieną dviejose stadijose. Gabalėliai yra sukrauti su pagaliais, skiriančiais kiekvieną valdybą tiek leidžiantis oras, kad praeitų per Ąžuolo džiovinimas ir aprūpinantis natūralų džiovinimą. Taip didžioji dalis drėgmės išsklaidė, valdybos yra tada pasiruošusios būti džiovintos degimo krosnyje.

Orinis džiovinimas yra lėtas procesas palyginti su degimo krosnies džiovinimu, tačiau kuo daugiau džiovinimo, kuris yra padarytas motinos gamtos, tuo pigesnis procesas. Atvirkščiai, kuo ilgiau, kad medieną palieka, džiūdama natūraliai, tuo didesnis kiekis pinigų, kurie yra tada aprišti akcijoje. Iš dalies, tai aiškina, kodėl skirtingi gamintojai nusprendžia perjungti, kad degtų džiovinimą truputį skirtingame drėgmės kiekyje.

Kai kurie gamintojai bus mašina plokštės į Ąžuolo džiovinimas po to, kai mediena bus džiovintas oras, bet prieš plytų degimo procesą, tuo metu, kai kiti bus mašina valdybų lygiagretė po to, kai mediena buvo džiovinta degimo krosnis. Ankstesnis paprastai užbaigia su valdybomis, kurios truputį iškraipė džiovinimo procese, tuo metu, kai paskutinė garantija, kad valdybos yra lygiagrečios.

Dabar, kai valdybos yra sausos ir daugmaž lygiagrečios, jie gali būti machined į baigtą grindų lentą. Mašinos, kurios daro tai yra didelės ir brangios obliavimo staklės, kurios turi įvairius pjoviklių skaičius. ąžuolinės lentos pjoviklių skaičius dažnai nustato mašinos gebėjimą. Maža mašina gali turėti 4,5 ar 6 obliavimo stakles “galvos” tuo metu, kai didelės mašinos gali turėti daug kitų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *