Balkonu stiklinimas

parašė , 2012-06-09 10:54

dažnas nori turėti savo privačią erdvę. Vieni gyvena mieste, kiti kaime, vieni daugiabučiuose, kiti privačiuose namuose. Kad ir kur yra gyvenamoji vieta, stengiamasi, kad ji būtų patraukli, saugi, komfortiška ir su tos vietos gyventojui patogiais įrengimais. Eksterjeras privalo bent jau neatstumti, o interjeras lepinti po darbų pailsėti norintį šeimininką. Viskas, kas įeina į sąvoką „būstas“, yra lyg mažos didelės dėlionės detalės. Be vienos iš jų dėlionė negali būti sudėta. Kokybiški langai, tvirtos durys – suprantama reiklesnio asmens būsto savybė. Pastarieji namo „ingredientai“ – tarytum tarpas tarp asmeninio ir visuomeninio gyvenimo. Dabar joks daugiabutis, net ir dažnas naujos statybos nuosavas namas neapsieina be dar vieno tarpinio kampo – balkono.

Balkoną galima apibūdinti labai skirtingai. Vieniems tai tiesiog prielipas prie sienos, kitiems – vieta augalams, tretiems užkandžiavimo ar skaitymo plotas. Taigi, balkonas tarytum „daugiaveidis“. Jis tinkamas įvairiems užsiėmimams. Čia galima ir tiesiog pasimėgauti atsiveriančiu peizažu. Kadangi ši dalis suteikia tiek naudos, turi gražiai atrodyti bei derintis prie namo sienos. trokštant juo naudotis ištisus metus (net ir per speigus) – būti įstiklintas.

Balkono stiklinimas pirmiausia gera investicija, kadangi jame visuomet būna šilta. Dar vienas pliusas, jei gyvenamoji vieta ten, kur vyksta intensyvus eismas. Tokiu atveju uždarius balkoną nepateks jokie teršalai. Taip sukuriamas dar privatesnis ir saviems poreikiams labiau pritaikomas kampas.

Balkono stiklinimas geriau dėl daugybės kitų gerų dalykų. Apstiklinus, jis tampa saugesnis, taip pat žymiai pagerėja estetinis pastato vaizdas. Kaip minėta, tai tarytum papildomas šildymas. Kartu – investicija, kadangi pakyla būsto vertė. Kai norima triukšmo, šurmulio, tereikia praverti kurią nors dalį lango, o pavargus ir panorus tylos – tiesiog užverti ir atsiribojus nuo viso likusio pasaulio pasinerti į mėgstamą veiklą.

Balkonų stiklinimą galima skirti į dvi rūšis. Pirmoji – rėminis balkonų stiklinimas, antroji – berėmis balkonų stiklinimas. Pastaroji patraukli tuo,kad iš lauko pusės atrodo lengvai, grakščiai, o vertikalių juostų beveik nesimato. Šis sprendimas itin tinka patogumo bei elegancijostrokštantiems žmonėms.

Rėminė balkonų stiklinimo sistema gali būti stumdomoji arba varstomoji. Stumdomoji pranašesnė tuo, kad užima mažiau vietos. Be to, nesunku išimti judančias dalis ir nusinešus į kambarį išvalyti. Rėminė sistema yra saugi, balkoną galima užrakinti.

Balkonų stiklinimas aliuminiu – tai lyg paskutinis mados šauksmas. Balkonas, turintis aliumininį rėmą yra brangesnis, tačiau vertas savo kainos. Jie itin tvirti. Pagal šį kriterijų plastikiniai profiliai pakliūva į antrąją vietą, o mediniai – patys silpniausi. Dar vienas geras dalykas – aliuminio balkonų nereikia perdažinėti.

Aišku viena – balkono stiklinimas duoda nemažai naudos, tačiau trokštant tai padaryti, reikia pasidomėti ir apgalvoti, koks pasirinkimas geriausiai tiks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *